دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی افتتاح شد

محمد توکلی کیا دبیر سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی در نشست خبری با اظهار اینکه افزایش سطح سلامت جسمی و روانی در خانواده‌ها برای بهتر زندگی کردن یکی از مهم‌ترین اهداف دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این سازمان است، گفت: با ارتقا سطح سلامت روانی و جسمی خانواده آمار طلاق در کشور کاهش چشم‌گیری خواهد یافت.

توکلی کیا تصریح کرد: آموزش‌ مهارت‌های زندگی و فرزند پروری از جمله عوامل مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است که باید خانواده‌ها و مسئولان مربوطه در این راستا برای آموزش مهارت‌های زندگی به فرزندانشان تلاش مضاعف کنند.

وی افزود: برای آموزش مهارت‌های زندگی به آحاد جامعه، سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی با فضا‌سازی، آگاه‌سازی و آموزش‌سازی در جامعه تلاش می‌کنند با اطلاع‌رسانی و آموزش درست مهارت‌های زندگی را به مردم ارایه دهد. 

دبیر ستاد برگزاری جشنواره ملی پیوند آسمانی با بیان اینکه آموزش مهارت‌های زندگی از جمله آموزش پیش از ازدواج می‌تواند در انتخاب همسر به جوانان کمک موثری کند، اظهار کرد: جوانان با این آموزش‌ها با معیارهای ازدواج آشنا شده و می‌توانند همسر مناسب خود را انتخاب کنند که تحقق این امر موجب تشکیل خانواده‌های موفق می‌شود.

وی با تاکید براینکه تشکیل خانواده موفق، سالم و ارتقا بهداشت روانی و اجتماعی خانواده یکی از مهم‌ترین اهداف این سازمان است، گفت: با تحقق این اهداف بسیاری از مشکلات خانوادگی در جامعه کاهش خواهد یافت.

توکلی کیا با بیان اینکه زندگی بسیاری از زوج‌ها در پنج سال اول زندگی به علت عدم شناخت یکدیگر متلاشی می‌شود، افزود: با آموزش مهارت‌های زندگی به جوانان، آن‌ها در زمان تشکیل خانواده با نحوه ارتباط درست با همسر، نحوه درست انتقال احساسات به یکدیگر و نحوه چگونگی درست زندگی کردن آشنا می‌شوند که همین امر موجب افزایش تعداد خانواده‌های موفق و بهتر زیستن جوانان در جامعه خواهد شد. 

ایشان با بیان اینکه کارمندان نهادها و ارگان‌های دولتی باید در کلاس‌های مهارت زندگی برای بهتر زندگی کردن شرکت کنند که باید در این راستا برای شرکت کارمندان نهادهای دولتی و همه آحاد جامعه در کلاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی برنامه‌ریزی موثری انجام شود.

وی با اظهار اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار و 106 نفر در کلاس‌های مهارت زندگی با عنوان همایش خانه آسمانی آموزش دیدند، گفت: باید آموزش مهارت‌های زندگی در جامعه فرهنگ‌سازی شود تا سلامت اجتماعی در جامعه ارتقا یابد. 

توکلی کیا با تاکید براینکه پیشگیری از اعتیاد بهتر از درمان است، گفت: به علت ویژگی‌های ذاتی اعتیاد، معتادان آسیب‌های اجتماعی، جسمی و روانی بسیاری را تحمل می‌کنند. 
وی با اظهار اینکه اعتیاد سرچشمه بسیاری از مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی است، گفت: معضل اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در جامعه است که باید برای پیشگیری آن در جامعه اقدامات موثری انجام شود.

مدیر دفتر مردم داری و دولت یاری استان قم در پایان با بیان اینکه به سلامت روان اجتماعی کمتر توجه می‌شود، افزود: با ارتقا سلامت روان اجتماعی، روان‌شناختی و بهداشت روان اجتماعی می‌توان مشارکت اجتماعی و کیفیت زندگی را در جامعه ارتقا داد.

/ 0 نظر / 16 بازدید