زیر لفظی معنوی عروس قمی و بذل توجه استاندر قم نسبت به این زوج موفق

استاندار قم همچنین با اشاره به جایگاه والای ازدواج در دین مبین اسلام اظهار داشت: ازدواج اگر مبتنی بر احکام و آموزه‌های اسلامی باشد، محبوب ترین بنیان جامعه در نزد خداوند متعال خواهد بود.
وی با بیان اینکه ازدواج یک ضرورت فردی و نیاز اجتماعی است که انسجام و استحکام جامعه را به دنبال دارد خاطرنشان کرد: ازدواج در اسلام یک وظیفه اجتماعی نیز محوب می شود که بر عهده آحاد جامعه قرار گرفته و تمام کسانی که می‌توانند در مسیر تسهیل امر ازدواج گامی بردارند باید به ترویج امر ازدواج اهتمام ورزند.
حجت‌الاسلام موسی‌پور گفت: امروز با مشکل شدن ازدواج‌ها، بالارفتن سن ازدواج و به طبع آن افزایش فساد در جامعه، به خوبی تأکیدات قرآن و روایات بر تسهیل و تسریع ازدواج را درمی‌یابیم.
وی همچنین تصریح کرد: دستیابی به آرامش روحی و روانی مهمترین هدف ازدواج است که آسایش و امنیت خاطر جامعه را به دنبال دارد.
استاندار قم در پایان بر ازدواج آگاهانه و با بینش کافی تأکید کرد و گفت: استحکام و پایداری خانواده، بسیاری از معضلات اجتماعی را کاهش داده و جامعه را به سمت خیر و صلاح پیش می‌برد.

دیشب دعوت بودم به یک عروسی.مراسم ازدواج 125 زوج قمی که جشنشون رو در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار کردند.حاشیه هایی برای این جشن نوشتم  که وقتی روی خبرگزاری مهر قرار گرفت به سرعت مورد استقبال سایت های خبری قرار گرفت و تیتر زیر لفظی معنوی عروس قمی همه جا لینک شد. ابن عکس زیر متعلق به همان عروس خانمی است که می خواست خادم حرم بشه.


 مراسم جشن ازدواج ۱۲۵ زوج جوان در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد که با حاشیه‌هایی جالب همراه بود.
 سومین جشنواره ملی پیوند آسمانی شامگاه جمعه به همت هیئت محبین اباعبدالله الحسین‌(ع) و با همکاری سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی و همچنین تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه‌(س) با حضور ۱۲۵ زوج در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) برگزار شد.
دست‌اندرکاران مراسم، سفره عقد زیبایی را در جایگاه مراسم برپا کرده بودند که در پایان مراسم هر یک از زوج‌ها با آن عکس یادگاری گرفتند.
نکته جالب توجه این بود که بیشتر عروس و داماد‌ها با لباس‌های رسمی خود در این مراسم حاضر شده بودند و کمتر کسی را می‌دیدی که لباس مخصوص مراسم ازدواج پوشیده باشد و حتی یکی از زوج‌ها نوزادی به همراه داشت که موجب تعجب اطرافیان شد، اما بعد معلوم شد که فرزند همراهشان است و مادرش برای زیارت به حرم رفته بود.
در بین زوج‌ها تعدادی از طلاب جوان، که تازه ازدواج کرده بودند هم حضور داشتند که یکی از این طلبه‌ها از ابتدای جلسه مشغول مطالعه بود و توجه چندانی به برگزاری مراسم نداشت.
مجری برنامه خاطره‌ای از قهر خود با همسرش را بیان کرد، که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.
سردار توکلی، فرماندهی انتظامی استان قم، عسکری مدیرکل سیاسی استانداری قم و حجت الاسلام حق جو مسئول اداره مشاوره حرم مطهر حضرت معصومه (س) از مهمانان این جشن بودند که در پایان مراسم هدایای به زوج‌های جوان اهدا کردند.
یکی از برنامه‌های مراسم، خواندن خطبه عقد نمادین توسط حجت الاسلام حق‌جو مسئول اداره مشاوره حرم مطهر حضرت معصومه‌(س) برای یکی از زوجین بود که وقتی بعد از سه بار از عروس خانم وکالت خواست تا او را به عقد آقای داماد در‌آورد جوابی نشنید علت را از وی پرسید که آقای داماد میکروفن را برداشت و گفت با اجازه بزرگتر‌ها می‌خواهم مطلبی را به عرض برسانم، من مدتی است افتخار خادمی حرم مطهر حضرت معصومه(س) نصیبم شده است و همسرم نیز علاقمند است خادم افتخاری حرم شود که از مسئولین حرم مطهر می‌خواهیم با این درخواست به عنوان زیر لفظی عروس خانم موافقت کنند و البته این پیشنهاد مورد استقبال مسئولان حرم قرار گرفت و آن‌ها با این امر موافقت کردند.

عروس و داماد‌های جوان در پایان مراسم نیز به زیارت حضرت معصومه(س) رفتند و نماز جماعت مغرب و عشاء را در حرم اقامه و بعد از آن نیز میهمان سفره کریمه اهل بیت‌(س) شدند و یکی از شام‌های زندگی مشترکشان را در مهمانپذیر حرم حضرت معصومه‌(س) صرف کردند.

یک روز پس از برگزاری سومین جشنواره ملی پیوند آسمانی خبر این مراسم معنوی و حاشیه های زیبای آن در راس اخبار مهم تمامی سایت های خبرگزاری و حتی سازمان ها و نهاد ها قرار گرفت. و تماس های بسیاری درخصوص مصاحبه با زوج آسمانی مورد نظر نیز با دبیرخانه دائمی ستاد برگزاری جشنواره برقرار شد که با تعدادی از آن ها موافقت صورت گرفت.

با پیگیری مدیر کل محترم سیاسی و انتخابات استانداری قم جناب آقای عسگری نیز هدیه نفیسی هم به عروس خانم و هم آقا داماد  از طرف استاندار محترم بتقدیم شد .

 

عکس ها: ابوالفضل ماهرخ

لینک نویسنده خبر

لینک خبر در خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 16 بازدید