استاندار قم: ازدواج پایدار باید مبتنی بر شناخت و آگاهی باشد

باید به سمت ساز و کارهایی برویم که آموزش های قبل از ازدواج الزامی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تجمل گرایی، اشرافیت و صرف هزینه های سنگین را از دیگر آفات ازدواج دانست و گفت متاسفانه امر مقدس ازدواج برای قشری ازجامعه وسیله ای برای فخر فروشی و به نمادی برای اظهار وجود تبدیل شده است و این موضوعی است که به هیچ عنوان با روایات و آموزه های دینی ما سازگاری ندارد.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه تسهیل شرایط ازدواج, وظیفه نهادهای حکومتی و دستگاه های فرهنگی، اطلاع رسانی را خطیر دانست و افزود: باید همه ما به آنچه در زمینه آسان سازی ازدواج ترویج می کنیم، پایبند باشیم.

وی گسترش فرهنگ دینی را در امر ازدواج بسیار موثر توصیف کرد و افزود: اگر فرهنگ مسئولیت پذیری ، قناعت ، ساده زیستی و بالا بردن آستانه تحمل افراد تبدیل به یک ارزش شود منجر به گسترش ازدواج های پایدار و موفق خواهد شد.

موسی پور با بیان اینکه شعار هفته ازواج؛ « ازدواج پایدار و خانواده با ثبات» باشد افزود: تمام رویکردها باید در این هفته به سمت تحقق این شعار باشد.

وی روزملی ازدواج را فرصت مناسبی برای پرداختن به این مقوله مهم دانست و گفت: توجه به این موضوع مهم اجتماعی باید به صورت همیشگی و در طول سال دنبال شود.

/ 0 نظر / 22 بازدید