معاون فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان:

محمدباقر پیش‌نمازی معاون فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان در جشنواره پیوند آسمانی اظهار داشت: این وزارت از ابتدای تشکیل، دفتری را تحت عنوان دفتر ازدواج و تعالی خانواده تشکیل داد و از همان ابتدا شروع به انجام اقداماتی در مورد ازدواج کرد

وی ادامه داد: طبق آیین‌نامه 143 برنامه پنجم توسعه به منظور اعتباربخشی مناسب با فرهنگ ملی و اسلامی برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت و در دی ماه سال گذشته به هیات‌دولت تقدیم شد که تاکنون 20 جلسه کارشناسی در مورد آن برگزار شده است.

پیش‌نمازی با بیان اینکه ماده 41 فرصت‌های مناسبی را برای سامان‌دهی امور جوانان فراهم کرده است افزود: پیش‌بینی اعتبار در دستور کار قرار گرفته است و از آنجا که امر ازدواج به دلیل اهمیت نیاز به همکاری همه سازمان‌ها دارد معاونت فرهنگی برنامه‌هایی را در این زمینه در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: بسته پیشنهادی با 9 پیشنهاد در زمینه مسکن جوانان، افزایش هدیه ازدواج، حمایت از جوانان شاغل پیش‌بینی ظرفیت‌های مشاوره‌ای و قانونی کردن آن و پیش‌بینی مسکن ارزان قیمت به دولت دهم ارایه شده است.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: سامانه ملی ازدواج و جمع‌آوری بانک اطلاعات ازدواج از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه است. همچنین به منظور استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و ترغیب جوانان در ساخت فیلم‌ها و سریال‌ها نیز وارد عمل شدیم و با رسانه ملی در حال همکاری هستیم.

وی اضافه کرد: رویکرد بومی اسلامی در بازنگری به شیوه‌ها و روش‌های دانش مشاوره از اهمیت زیادی برخوردار است و باید طبق فضای دینی مشاوره‌ها ارایه شود.

/ 0 نظر / 20 بازدید