دبیر سازمان مردم نهاد جوانان در گفت‌وگو با ایرنا:

*******
دبیر سازمان مردم نهاد جوانان در گفت‌وگو با ایرنا:
ازدواج نسنجیده مهمترین دلیل افزایش طلاق در کشور است

خبرگزاری ایرنا: دبیر سازمان مردم نهاد طلوع پیوندآسمانی گفت: یکی از مهمترین عوامل افزایش طلاق در کشور، ازدواج‌های نسنجیده است.


محمد توکلی کیا، دبیر سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص دلایل افزایش طلاق در ایران اظهار داشت: یکی از مهمترین عوامل در افزایش طلاق، ازدواج‌های نسنجیده است.

وی با اشاره به اینکه معمولاً ازدواج‌هایی که ریشه‌ای نبوده و زن و مرد از یکدیگر شناخت کافی ندارند، به طلاق می‌انجامد، گفت: بیشتر افرادی که برای طلاق به دادگاه خانواده مراجعه می‌کنند، از این قبیل افراد هستند. 

مدیر دفتر مردم داری و دولت یاری استان قم در خصوص تأثیر اعتیاد و مهریه سنگین در افزایش طلاق افزود: اکثر طلاق‌ها به دلیل اعتیاد و مهریه سنگین نیست؛ وقتی دیوار از ابتدای زندگی کج برود، به همان شکل ادامه خواهد یافت. 

توکلی کیا ادامه داد: ازدواج‌هایی که دختر و پسر از یکدیگر شناخت کافی و آشنایی کامل ندارند و فرهنگ‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت باشد، به طلاق می‌انجامد، در واقع زمانی که افراد با این شرایط به یکدیگر علاقه‌مند شده و بیرون از محیط خانه و در دانشگاه یا خیابان آشنا می‌شوند، بعد از شناخت سطحی از یکدیگر ازدواج می‌کنند و با گذشت مدتی کوتاه از زندگی مشترک از یکدیگر طلاق می‌گیرند.

وی در خصوص آسیب وارده به فرزندان طلاق، اظهار داشت: وقتی جدایی انجام می‌شود، به جامعه و فرزندان نیز آسیب می‌رسد، در واقع برخی فرزندان طلاق از نظر روحی و روانی مشکل داشته و دارای عقده‌های روانی هستند و با شرایط خوبی تربیت نمی‌شوند. 

دبیر کانون مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی در خصوص راهکار کاهش طلاق، گفت: جوانانی که در شرف ازدواج هستند، باید با چشم باز ازدواج کرده و شناخت کافی از فرد مقابلشان داشته باشند همچنین فرهنگ خانواده‌ مقابل را بسنجند تا با کاهش طلاق مواجه شویم. 

توکلی کیا بیان کرد: دختر و پسر باید حرف خانواده‌ها را گوش کنند، چرا که در اکثر طلاق‌ها، دختر و پسر به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند اما در این میان خانواده‌ها ناراضی هستند که با اصرار دختر و پسر قبول می‌کنند و بعد از مدتی این ازدواج منجر به طلاق می‌شود.

/ 1 نظر / 19 بازدید