فروپاشی خانواده ها از تبعات استفاده از ماهواره است

دشمنان پس از شکست در جنگ تحمیلی با استفاده از شیوه های نوین سعی دارند ارزش های اسلامی را از بین ببرند.

توکلی کیا یادآورشد: دشمنان با قاچاق محصولات ضد فرهنگی و پخش انواع فیلم ها و سریال های مختلف در قالب شبکه های ماهواره ای فارسی زبان سعی دارند اعتقادات مذهبی را تغییر داده و فرهنگ غربی و بی بندباری را رواج دهند.

وی افزود: اگر مرزهای امنیت اخلاقی از بین بروند پایبندی به کرامت، شرف و وجدان از بین می رود و راه تعرضات و سایر ناامنی ها در جامعه بوجود می آید.

دبیر جشنواره ملی پیوند آسمانی گفت: همه باید در این زمینه تلاش کنیم و جوانان را از خطرات استفاده نا صحیح از این گونه تجهیزات آگاه سازیم.

توکلی کیا افزود: شرایط سخت ازدواج برای جوانان از یک سو و امکان استفاده آسان و قابل دسترس‌ بودن ماهواره و اینترنت از سوی دیگر شرافت مرد و کرامت زن را به قتلگاه برده است .

وی یادآورشد: ورود ماهواره به جمع خانواده گسترش فروپاشی خانواده ها و سستی اعتقادات، استحاله فرهنگی و به بیراهه کشیدن جوانان ما را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی به زوجهای جوان توصیه کرد: نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و خانواده خود را از تباهی نجات دهند، همه مردم باید تهدیدات و آسیب های استفاده از این تجهیزات را جدی بگیرند و با هوشیاری و دقت کامل به امنیت محیط زندگی خود کمک کنند.

ایشان گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی از راه فرهنگی و از طریق شبکه های ماهواره ای در راستای انحراف جوانان و خدشه دار کردن اعتقادات آنان سرمایه گذاری کرده و دست به هر کاری می زند تا بتواند به اهداف شوم و پلید خود برسند.

وی، به نقش انکار ناپذیر ماهواره در به انحراف کشیدن جوانان اشاره کرد و افزود: دشمن بعد از اینکه نتوانست در جنگ سخت با ما مقابله کند با استفاده از ابزارهای نوین 'ماهواره و اینترنت' قصد دارد با شبیخون فرهنگی و با استفاده از جنگ نرم نظام اسلامی را به چالش بکشد.

توکلی کیا یادآورشد: مهم‌ترین عاملی که انقلاب اسلامی ما را بیمه کرده، بصیرت، احساس تعهد، مسئولیت و حضور به موقع در صحنه ها است که امید است با این ویژگی ها مردم عزیز در مقابل جنگ نرم دشمن نیز با موفقیت عمل کنند. دشمن متوجه این موضوع شده که تنها راه هدف گرفتن اسلام نفوذ در خانواده ها و فروپاشی آنهاست لذا با برنامه ریزی و راه اندازی سایت ها و ماهواره ها به دنبال این موضوع است که نظام خانواده را سست کند.

وی تغییر رویکرد در مقابله با تهاجم فرهنگی را ضروری دانست و افزود: این شبکه های ماهواره ای فارسی زبان بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرفته است، آن ها توانسته اند از خلاء به وجود آمده در رسانه ملی ایران به دلیل عدم راضی کردن مخاطبان متنوع خود، به بهترین نحو استفاده کنند و تمرکز خود را بر قشر جوان و حتی میانسال متمرکز کرده و ارزش های نوین بیگانه با فرهنگ و سنن اسلامی و ایرانی را به خانواده ها انتقال دهد.

محمد توکلی کیا گفت: جنگ، جنگ اراده هاست و به مدیران صدا و سیما و مسئولینی که کار فرهنگی کشور را به عهده دارند توصیه میشود برنامه های ماهواره ای را رصد کنند تا یاد بگیرند برای عوض کردن فرهنگ یک ملت و فروپاشی نظام خانواده چه کارهایی انجام می شود و ما در خم کدام کوچه مانده ایم. زمانی که مبلغ هنگفت 40 میلیون دلاری از محل بودجه ی امنیتی و هجوم رسانه ای آمریکا برای ایران در پنتاگون به یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان تنها برای سال 2011 اهدا می شود ما با چه مبلغی شبکه های ملی و استانی را حمایت کرده ایم.

ایشان در ادامه افزودند: طبق پژوهش‌های صورت‌ گرفته زمان مفیدی که خانواده ها برای گفتگوی صمیمی با هم اختصاص می‌دهند نزدیک به 15 دقیقه در طول روز است. وی این موضوع را عاملی برای فاصله گرفتن اعضای خانواده از هم و عدم درک بیشتر خواند و افزود: انتخاب موضوع مناسب برای گفتگو در خانه با اعضای خانواده، تاثیرات مثبتی را برای خانواده و جامعه به همراه خواهد داشت.

دبیر جشنواره ملی پیوند آسمانی در پایان از زوجهای جوان خواست با جلوگیری از ورود ماهواره به خانه های آسمانی خود در شروع زندگی مشترکشان آرامش را به یکدیگر هدیه دهند تا زندگی ای عاشقانه و پیوندی پایدار داشته باشند.

/ 0 نظر / 41 بازدید