ریشه اصلی مشکلات ازدواج سنت‌های نادرست است

وی افزود:  ازدواج مورد تأکید دین اسلام و از ابعاد مختلف قابل دفاع است. وی با بیان اینکه نگاه مسئولان کشور نسبت به ازدواج باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: مسئولان باید بسیار به ازدواج اهمیت داده و آن را در اولویت برنامه‌ریزی‌های کلان خود قرار دهند.

توکلی کیا با بیان اینکه ازدواج آثار روحی، معنوی، فکری و روحی مثبتی را به دنبال دارد، تصریح کرد: آثار روحی و معنوی ازدواج باید برای جوان‌ها به درستی تبیین شود تا آنها به ازدواج ترغیب شوند.

دبیر جشنواره ملی پیوند آسمانی ریشه اصلی مشکلات و نگرش‌های غلط به ازدواج را فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: بخشی از فرهنگ ازدواج در جامعه ما که از سنت‌های نادرست گذشته نشأت می‌گیرد، نیاز به اصلاح و بازنگری دارد.

وی اضافه کرد: ریشه اصلی مشکلات ازدواج در جامعه ما فرهنگی است که باید به تدریج اصلاح شود.

مدیر مرکز ملی مطالعات و پژوهشهای راهبردی خانواده با بیان اینکه ازدواج در ذهن جوانان ما امری صرفا عاطفی یا سنتی، اجتماعی است، بیان داشت: متأسفانه نگاه ما به ازدواج به حرکتی انفعالی، نازل و سطحی تبدیل شده است و ارزش و جایگاه واقعی آن درک نمی‌شود.

توکلی کیا یادآور شد: جوانانی که به رشد روحی و معنوی خود علاقمند هستند و به موفقیت و رشد در زندگی فکر می کنند، باید در سنین پایین ازدواج کنند.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در زمینه ازدواج گفت: رسالت اصلی فرهنگ‌سازی در زمینه ازدواج بر دوش رسانه‌هاست و آنها به ویژه رسانه ملی وظیفه دارند جایگاه واقعی ازدواج را تبیین کنند.

/ 0 نظر / 18 بازدید