مشاوره اینترنتی ازدواج در قم

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی خبر داد:

راه ‌اندازی بخش مشاوره اینترنتی ازدواج در قم

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی گفت: با آغاز هفته ازدواج و به مناسبت سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بخش مشاوره اینترنتی ازدواج در قم راه‌اندازی و برای تمامی فارسی زبانان سراسر جهان قابل بهره برداری می باشد.

محمد توکلی کیا در حاشیه پنجمین دوره از سلسله همایش های خانه آسمانی که ویژه آموزش های بدو ازدواج زوجهای جوان در استان قم برگزار می شود در جمع خبرنگاران از راه اندازی بخش مشاوره اینترنتی ازدواج در قم خبر داد و اظهار داشت: این بخش در راستای پاسخگویی و ارائه مشاوره‌های قبل از ازدواج، بدو ازدواج و پس از ازدواج به منظور ترویج ازدواج‌های آسان و آگاه‌سازی جوانان افتتاح گردیده است.

وی افزود: خانواده‌ها و زوج‌های جوان می‌توانند پاسخ مسائل و مشکلات خود را با ورود به سایت پیوند آسمانی و مراجعه به بخش مشاوره و جستجوی عنوان دریافت نموده و از بیش از یکصد مقاله مذهبی، روانشناسی و بهداشتی استفاده نمایند.

ایشان ادامه داد: مشاوران و روانشناسان زبده حوزوی و دانشگاهی سازمان از طریق پست الکترونیکی سایت نیز پاسخگوی سوالات موردی متقاضیان محترم هستند و هم اکنون در کمتر از 12 ساعت پاسخ را تقدیم عزیزان می گردد که امیدواریم در آینده نزدیک و با تجهیز بخش مشاوره به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری نیز بتوانیم این عزیزان را از این‌گونه مشاور‌ه‌ها بهره‌مند نماییم.

توکلی کیا توجه و ترغیب جوانان به ازدواج آسان را یکی از راه‌کارهای عملیاتی مهم در حوزه ازدواج جوانان دانست و ابراز داشت: باید از ظرفیت‌های این استان برای ترغیب جوانان برای ازدواج در سن پایین استفاده کرد.

وی پایدارسازی خانواده‌ها و توجه به بالا بردن ازدواج‌های سالم و پایدار را هدف اصلی ستاد ساماندهی ازدواج عنوان کرد و بیان داشت: ازدواج‌ها نباید تنها جنبه کمی داشته باشد بلکه توجه به بخش کیفی از مهم‌ترین مقوله‌ها در حوزه ازدواج است و ما هیچ‌گاه به حوزه کمی در امر ازدواج به صورت تک بعدی توجه نداشته‌ایم.

دبیر جشنواره ملی پیوند آسمانی از رشد 17 درصدی ازدواج در استان قم خبر داد و  تصریح کرد: در حالی که در تعدادی از استان های بزرگ کشور آمار ازدواج شش ماهه نخست امسال کاهش داشته ولی خوشبختانه میزان رویداد ازدواج در شش ماه نخست سال جاری در استان قم هفت هزار و هشت مورد بوده است که نسبت به سال گذشته به میزان 17 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی با اشاره به اجرای 5022 نفر ساعت برنامه آموزشی با موضوع ازدواج برای 1674 نفر از جوانان با مهریه کم در این استان اضافه کرد: پرهیز از تجمل‌گرایی و جلوگیری از موج‌های کاذب ازدواج یکی از مشکلات عمده در جامعه است چراکه مردم تنها با دیدن یک مورد از ازدواج‌های تجملاتی دیگر ازدواج‌ها را زیر سؤال برده در حالی که بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های انجام شده، استان قم رتبه بالای کشور به لحاظ مهریه پایین را دارد که این مسئله نشان‌دهنده تصور غلط برخی از خانواده‌ها به ازدواج به عنوان امری تجمل‌گرا و هزینه‌بر است.

توکلی کیا در ادامه از آمادگی اداره کل ورزش و جوانان استان قم و مجمع خیرین ازدواج به فعالان فرهنگی اجتماعی و طراحان فرهنگی نسبت به ارائه هر گونه طرح و برنامه‌ای مدون در زمینه بهبود فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای ازدواج آسان در جامعه خبر داد و تصریح کرد: از طرح‌های خلاق، هوشمند و مدبرانه در حوزه ازدواج جوانان حمایت می‌کنیم.

وی سال 90 را خیزش جدید ازدواج کمی و کیفی در استان قم عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم امسال همزمان با این جهش جدید و نیز اداره کل شدن سازمان بتوانیم با تخصیص اعتبارات و اختیارات در این بخش شاهد اتفاقات خوبی برای جوانان استان مقدس قم باشیم.

وی از مدیران ارشد این استان نیز خواستار جذب مطالبات به حق جوانان شد و گفت: تاکنون موضوعاتی در حوزه ازدواج، هویت، عفاف و حجاب و اوقات فراغت مورد بررسی قرار گرفته اما برخی موضوعات مانند اشتغال پایدار و مسکن جوانان در عین اینکه در اولویت استان بوده اما متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

/ 0 نظر / 34 بازدید