نشست شورای فرهنگ عمومی استان قم، با تاکید بر حفظ بنیان خانواده برگزار شد

استاندار قم با تاکید بر لزوم حفظ بنیان خانواده و آسیب شناسی برنامه های فرهنگی این حوزه، گفت: در این راستا و با هدف کاهش میزان طلاق در استان، طرح ها و برنامه های آموزشی و پیشگیرانه خوبی در نظر گرفته شده است که امیدواریم با همکاری نهادهای مسول به نتایج مطلوبی در این بخش برسیم.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم نیز در این جلسه ، با اشاره به نامگذاری روزهای 9 تا 19 دی به عنوان دهه بصیرت ، گفت: 9 دی واقعا یک حماسه عظیمی بود برای کشور و تجربه زیادی از این حماسه به دست آمد.

وی با بیان این که این دهه فرصت مناسبی برای بصیرت افزایی است، ادامه داد: گرچه این حماسه تلخی‌هایی نیز به همراه داشت، اما حضور مردم در عرصه و در پی این حضور، واکنش دشمن نشان از اهمیت و تاثیر آن داشت.

آیت الله ابوالقاسم وافی تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این نشست با اشاره به این موضوع که دین اسلام توجه ویژه‌ای به بحث فرهنگ دارد، بیان کرد: در ارتباط با فرهنگ به چند نکته باید توجه کرد که از مهمترین نکته‌ها این است که ما اگر بخواهیم فرهنگ را از منظر قرآن بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که مسائل فرهنگی، هدف اصلی و عالی خلقت بوده است.

وی ادامه داد: خداوند متعال همه آسمان‌ها و زمین‌ها را خلق کرد و همه امور جاری بین زمین و آسمان را بر پایه دو مورد قرار داد که یکی علم ما به قدرت و توانایی پروردگار و دیگری علم ما به این موضوع که با این همه وسعت عالم ملکوت، چیزی از عالم علم خدا خارج نیست.

/ 0 نظر / 22 بازدید