مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره در حوزه ازدواج باید طی دو مرحله قبل و بعد از ازدواج انجام پذیرد، اما این مشاوره‌ها نوعا بعد از ازدواج و زمانیکه زوجین به مشکلی برخورد می‌کنند انجام می‌گیرد و به امر مشاوره در دوره قبل از ازدواج کمتر پرداخته می‌شود. 
وی بیان داشت: سازماندهی تخصصی فعالین حوزه مشاوره و ازدواج به صورت قابل قبولی در سطح استان اجرا می‌گردد. 
دبیر ستاد برگزاری جشنواره ملی پیوند آسمانی حوزه فعالیت سازمان جوانان را سیاست‌گذاری و نظارت بر برنامه‌های ویژه جوانان عنوان کرد و گفت: سازمان جوانان در راستای حساس‌سازی سازمان‌ها وارد حوزه ازدواج شده است که در جای خود قابل تقدیر است اما کافی نیست.
وی با بیان این مطلب که در سال جاری نزدیک به 15 هزار ازدواج در سطح استان انجام شده است، تصریح کرد: در سال گذشته 5/1 میلیون ازدواج معوقه در سطح کشور گزارش شده است. 
توکلی کیا نقش کارگاه‌های آموزشی در آگاه‌سازی جوانان و آموزش مهارت‌های زندگی را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: در ٢ سال گذشته نزدیک به 5 کارگاه آموزشی با موضوعات گوناگون به ویژه در زمینه آگاه‌سازی جوانان و تشریح اهمیت ازدواج توسط سازمان های مردم نهاد به خوبی برگزار شده است. 
وی فعالیت بخش غیردولتی در عرصه فرهنگی را امری مثبت دانست و ادامه داد: بخش غیردولتی به ویژه تشکل‌ها توانایی‌های بالقوه فراوانی در راستای فرهنگ‌سازی و نهادینه نمودن مشاوره قبل و بعد از ازدواج دارند. 
" جشنواره ملی پیوند آسمانی " با هدف رفع دغدغه ازدواج جوانان، شناسایی فعالان فرهنگی ازدواج استان‌ها و ارتباط به روز و هدفمند آنان از طریق شبکه با یکدیگر در سطح کشور، ایجاد بسترهای پایدار در راستای تسهیل ازدواج موفق و فراهم کردن زمینه دسترسی آسان جوانان به ازدواج فعالیت می‌کند. 
انتهای‌ پیام/ج20/

/ 0 نظر / 7 بازدید