.:: سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی ::.
Institute of Celestial Dawn Link
به سایت سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی خوش آمدید. توجه: لطفا از مرور گر فایرفاکس یا کروم استفاده کنید

رییس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی:

زمان آموزشهای‌ پیش از ازدواج مناسب نیست

محمد توکلی کیا در حاشیه سلسله همایش های خانه آسمانی با موضوع ازدواج موفق در گفتگو با خبرنگاران گفت: مدت زمانی که زوج‌های جوان مشاوره‌ های بدو ازدواج را دریافت می‌کنند، اندک است. همچنین زوج‌ها در زمان نامناسبی تحت آموزش و مشاوره‌های بدو ازدواج قرار می‌گیرند و و زوج‌های جوان به دلیل نبود آموزش، اطلاعات خود را ازمنابع غیرمجاز به‌دست می‌آورند که ... ادامه در متن کامل


محمد توکلی کیا دبیر ستاد برگزاری جشنواره ملی پیوند آسمانی در حاشیه ادامه سلسله همایش های خانه آسمانی با موضوع ازدواج موفق که در استان قم و در حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س ) برگزار می شود در گفتگو با خبرنگاران گفت: مدت زمانی که زوج‌های جوان مشاوره‌های بدو از ازدواج را دریافت می‌کنند، اندک است. همچنین زوج‌ها در زمانی نامناسبی تحت آموزش و مشاوره‌های بدو ازدواج قرار می‌گیرند.

رییس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی در کارگاه مشاوره بدو ازدواج که در حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س ) برگزار شد، اظهار داشت: یک ساعت و دو ساعت زمان مناسبی برای آموزش و مشاوره به زوج‌های جوان نیست. همچنین در شرایطی که زوج جوان با در فکر مسایلی مانند آماده کردن ماشین‌ عروس، جهیزیه، مسکن، تهیه گل، آرایشگاه و مسایلی مانند آن درگیر هستند آیا می‌توان به آن‌ها گفت که به آموزش توجه کنند؟ بنابراین درحال حاضر زمان آموزش‌های بدو ازدواج مناسب نیست.

وی افزود: بر اساس آمارها، 40 درصد از افرادی که در مراکز مشاوره پیش از، بدو ازدواج و پس از ازدواج کشور آموزش می‌دهند کارشناس، 38 درصد کاردان، 17 درصد پزشک‌ عمومی و 5 درصد تکنسین هستند.

توکلی کیا تصریح کرد: قانون تنظیم خانواده بر افزایش آگاهی جامعه تاکید دارد و بر آن حساس است.

دبیر ستاد برگزاری جشنواره ملی پیوند آسمانی خاطرنشان کرد: بسیاری از سازمان‌ها مانند سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، دفتر بانوان استانداری‌ها و دیگر ارگان‌ها تمایل دارند که در خصوص آموزش‌ها و مشاوره‌های قبل از ازدواج همکاری داشته باشند، ولی هر کدام می‌خواهند نظرها و ایده‌های خود را بیان کنند و افرادی که تحت آموزش قرار می‌گیرند برای آن‌ها اهمیت زیادی ندارد.

وی در ادامه بر لزوم آموزش و بازآموزی مربیان مراکز مشاوره پیش از ازدواج تاکید کرد و گفت: آموزش به مربیان مساله بسیار مهمی است که در برنامه جدید مشاوره‌های پیش از ازدواج کشور مدنظر قرار گرفته و لازم است که توسعه یابد.

توکلی کیا اظهار داشت: متاسفانه تعداد مربیان و کارشناس مرد در مراکز مشاوره پیش از ازدواج اندک است. آموزش و مشاوره‌های پیش از ازدواج نیز در ساعات اداری انجام می‌شوند و به همین دلیل زوج‌های جوان مجبور هستند که خود را با این ساعت‌ها هماهنگ کنند. لازم است خدمات مشاوره‌ای در دسترس همه افراد قرار گیرد و شرایطی فراهم شود که زوج‌های جوان به راحتی در کلاس‌های آموزش و مشاوره شرکت کنند.

ایشان افزودند: همچنین برخی از کلاس‌های آموزشی که در مراکز مشاوره‌ای برگزار می‌شوند، کلاس‌های خوبی نیستند و شرایط محیطی موجب می‌شود فضا برای آموزش مناسب نباشد. وسایل کمک ‌آموزشی که در دسترس مربیان قرار دارند نیز استاندارد نیستند و حداقل نیازهای آموزشی را برآورده نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر منبعی جامع و کامل برای مربیان مراکز مشاوره پیش از ازدواج وجود ندارد که برای افزایش اطلاعات خود به آن مراجعه کنند.

توکلی کیا اشاره کرد: زوج‌های جوان برخی مواقع به دلیل نبود آموزش و اطلاع رسانی رسمی، اطلاعات مورد نیاز خود را از منابع غیررسمی و غیرمجاز به‌دست می‌آورند که این مساله موجب بروز مشکلاتی در زندگی مشترک آن‌ها می‌شود.

شایان ذکر است سلسله همایش های « خانه آسمانی » به همت سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی و با مشارکت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه (س)، مرکز بهداشت استان قم، اداره کل ورزش و جوانان استان قم و با حمایت استانداری قم پنجشنبه هر هفته در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می گردد.۱۳٩٠/٧/٢۸ :: ٩:٠٧ ‎ب.ظ
درباره وبسایت
.

.

بخش مشاوره اینترنتی سایت
فرم تماس با مدیر سازمان
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
فرم درخواست نمایندگی
نام موسسه
آدرس ایمیل
فرم مشارکت خیرین محترم
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
فرم پیش ثبت نام مسکن زوجهای جوان
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

?? ???? ??? ???? ????

???? ????? ?????? ????? ???? ????


کلیه حقوق این وبسایت برای .:: سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی ::. محفوظ است