.:: سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی ::.
Institute of Celestial Dawn Link
به سایت سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی خوش آمدید. توجه: لطفا از مرور گر فایرفاکس یا کروم استفاده کنید

آموزش های قبل از ازدواج یک ضرورت است

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور با تأکید بر ضرورت وجود عنصر شناخت و آگاهی در ازدواج پایدار و موفق ابراز داشت: اگر ازدواج بر اساس شناخت و بصیرت و آگاهی صورت نگیرد با آسیب های زیادی از جمله طلاق مواجه خواهد شد.

استاندار قم با بیان اینکه ازدواج ناپایدار منشأ بسیاری از آسیب های اجتماعی است افزود: برای اینکه ازدواج بتواند ثمرات فردی و اجتماعی خود را نشان دهد باید با معرفت و آگاهی همراه باشد.

استاندار قم آموزش های قبل از ازدواج را یکی از راه های موثر برای کاهش و به حداقل رسانیدن آسیب های ازدواج برشمرد و افزود... ادامه در متن کامل


باید به سمت ساز و کارهایی برویم که آموزش های قبل از ازدواج الزامی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تجمل گرایی، اشرافیت و صرف هزینه های سنگین را از دیگر آفات ازدواج دانست و گفت متاسفانه امر مقدس ازدواج برای قشری ازجامعه وسیله ای برای فخر فروشی و به نمادی برای اظهار وجود تبدیل شده است و این موضوعی است که به هیچ عنوان با روایات و آموزه های دینی ما سازگاری ندارد.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه تسهیل شرایط ازدواج, وظیفه نهادهای حکومتی و دستگاه های فرهنگی، اطلاع رسانی را خطیر دانست و افزود: باید همه ما به آنچه در زمینه آسان سازی ازدواج ترویج می کنیم، پایبند باشیم.

وی گسترش فرهنگ دینی را در امر ازدواج بسیار موثر توصیف کرد و افزود: اگر فرهنگ مسئولیت پذیری ، قناعت ، ساده زیستی و بالا بردن آستانه تحمل افراد تبدیل به یک ارزش شود منجر به گسترش ازدواج های پایدار و موفق خواهد شد.

موسی پور با بیان اینکه شعار هفته ازواج؛ « ازدواج پایدار و خانواده با ثبات» باشد افزود: تمام رویکردها باید در این هفته به سمت تحقق این شعار باشد.

وی روزملی ازدواج را فرصت مناسبی برای پرداختن به این مقوله مهم دانست و گفت: توجه به این موضوع مهم اجتماعی باید به صورت همیشگی و در طول سال دنبال شود.۱۳۸۸/۸/٢۱ :: ٩:٤٧ ‎ق.ظ
درباره وبسایت
.

.

بخش مشاوره اینترنتی سایت
فرم تماس با مدیر سازمان
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
فرم درخواست نمایندگی
نام موسسه
آدرس ایمیل
فرم مشارکت خیرین محترم
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
فرم پیش ثبت نام مسکن زوجهای جوان
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

?? ???? ??? ???? ????

???? ????? ?????? ????? ???? ????


کلیه حقوق این وبسایت برای .:: سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی ::. محفوظ است